Marco Andretti získava prvé série SRX víťazstvom v tesnom závese proti miestnej legende

Predposledné preteky kempingovej série SRX sa dramaticky skončili 10. júla. Veterán Marco Andretti porazil 17-ročného Luka Fenhausa a vedúceho série Tonyho Stewarta, aby si zabezpečil prvé víťazstvo v sérii SRX v kariére. Po pretekoch na Slinger Speedway vo Wisconsine je Andretti teraz tretí v poradí SRX za Stewartom a Ernie Francisom Jr., ktorí predchádzajúce preteky vyhrali na Lucas Oil Speedway v Indianapolise.

Najnižšie hodnotené bielkoviny z mäsa

Naplňte svoje svaly a uspokojte svoj hlad hydinou, hovädzím, bravčovým a divinou s nízkym obsahom tuku. Prečítajte si článok

Posledným kolom pretekov bola epická bitka medzi Andrettim, vodičom tretej generácie závodných automobilov (je to vnuk slávneho talianskeho pilota Maria Andrettiho a synom Michaela Andrettiho, ďalším uznávaným pretekárom), a mladým miestnym povýšencom Fenhausom. Po reštarte v neskorých pretekoch obaja bojovali v poslednom kole a Andretti vytlačil z víťazstva mladšieho jazdca. Potom si Andretti pochvaľoval Fenhausa, ktorý rastie ako senior na strednej škole Wausau East High School vo Wisconsine.

Som tak hrdý na [Fenhaus], povedala Andretti po udalosti. Snažím sa od neho učiť, aby som bol k vám úprimný. Viem, že to nie je populárna výhra, ale my starí chlapci to musíme získať, keď môžeme. Je mladý, má pred sebou ešte veľa času. Užil som si toľko zábavy. Svetový kemp SRX @SRXracing Záverečné kolo na Slinger Speedway nesklamalo. Marco Andretti vyhral svoje prvé preteky po tom, čo odložil miestnu legendu Luke Fenhaus! https://t.co/kBsf8HZ0mK Obrázok 5:02 · 11. júla 2021 872 135

Funkcia Devon Balet_BigAgnes

Najchladnejšie kúsky výstroja, ktoré sme tento týždeň testovali

Prečítajte si článok

Na druhej strane Fenhaus dnes pôsobil dojmom štatistu. Na sobotňajšiu akciu vstúpil z a historické víťazstvo u Slinger Nationals , kde sa stal najmladším jazdcom, ktorý zvíťazil na podujatí v jeho 42-ročnej histórii. Na pretekoch série SRX v Slingeri štartoval na druhom mieste a viedol väčšinu pretekov na 150 kôl (92 kôl). Jeho najväčšou výzvou bol Tony Stewart. Zrážka Hailee Deegan a Paula Tracyho v neskorých pretekoch však spustila reštart: CBS Sports @CBSSports A dnes večer je tu veľká na Slinger Speedway !! https://t.co/g4eERlhDot Obrázok 4:57 · 11. júla 2021 804 112

Akonáhle sa preteky obnovili, Andretti sa vrhol a preplával okolo Fenhausa o vedenie, ktoré udržal v poslednom kole. Aj napriek tomu bol Fenhaus z pretekov celkovo spokojný.

Miloval som každú minútu, povedal. Je neskutočné pretekať proti týmto chlapcom. Sú takí dobrí v tom, čo robia.

Úvodná šesťpreteková séria SRX sa uzavrie na Nashville Fairgrounds Speedway 17. júla. Pri pohľade na poradie celej série vedie Tony Stewart v zostave so 199 bodmi, zatiaľ je však na druhom mieste losovanie: Po jeho výhre v sobotu zaostáva Andretti iba o šesť bodov za Ernie Francisom mladším. Uvidíme, či dokáže preklenúť priepasť v Nashville. Tony Hawk korčuľuje počas exhibície pred súťažou Skateboard Vert na X Games Austin 5. júna 2014 v State Capitol v texaskom Austine. (Foto Suzanne Cordeiro / Corbis cez Getty Images)